Забава

Петок:

The Backdoor Band – доаѓаат од Охрид, а освен во земјава летово настапија на неколку градови низ Балканот и Европа.

GALOSKI – ни доаѓа после настапот со светскиот број еден диџеј Martin Garrix, а неговата музика ја пуштаат Дејвид Гета, Авичи, Ники Ромеро!  

 

 

Сабота:

High Start –  Од соседниот Прилеп, еден од најквалитетните рок бендови во земјава.

ФОЛТИН – се нашите хедлајнери годинава! Посебна најава за мајсторите од Битола не е потребна, доаѓаат во полн состав, во Крушево, за време на нивната Европска турнеја, гарантираат одлична журка!

Дополнително , загревање и афтерпарти со DJ Crazy Slave,  Rootboy Selector и нашиот DJ Bapcu.

За точниот распоред ќе бидете информирани во наредниов период.